Мала академія наук України: шлях до наукового майбутнього
Мала академія наук України (МАН) – це унікальна освітня система, яка відкриває перед школярами безмежні можливості для розвитку наукового потенціалу. Вона не лише надає доступ до поглиблених знань, але й формує навички, необхідні для успішної кар'єри в науці та інших сферах. Один з колишніх випускників Малої академії наук України сказав: «Той досвід, який я отримав навчаючись у МАН, для мене дуже цінний. Кожного дня він допомагає йти до особистих цілей; навчатись і прагнути отримувати нові знання; аргументувати свої думки та доводити свою позицію; оперувати великою кількістю інформації; не боятись труднощів; писати та креативно мислити; вести переговори та брати відповідальність – це далеко не повний список. Навчання в Малій академії наук України – це
важливий крок на шляху до успішної наукової кар'єри та особистісного розвитку».
Завершено перший та другий етапи Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2024/2025 навчальному році. Позаду хвилювання учасників змагань на рівні громади та області. Цьогоріч знову перший та другий етапи конкурсу проходили у дистанційному форматі, що не применшує їх складність – як спрацюють технічні засоби, як створити переможну презентацію, як швидко і правильно відповісти на запитання членів журі – з цими та іншими питання стикалися конкурсанти у ході змагань. «МАНівська родина» нашої громади щорічно поповнюється новими іменами, серед 66 робіт, допущених до захисту у першому етапі, – 14 учнів 7-8 класів. І це не випадково, адже МАН – це:платформа для самореалізації; можливість долучитися до наукової спільноти; інвестиція у власне майбутнє. Вже традиційно до участі у конкурсі залучаються юні дослідники та їх наукові керівники Лебединських закладів загальної середньої освіти №№1,3,5,6,7, Лебединська гімназія з початковою школою №4, Ворожбянського та Михайлівського закладів освіти, Лебединського центру позашкільної освіти. Налагоджена система роботи у шкільних та міському наукових товариствах дала змогу отримати високі результати у ІІ (обласному) етапі змагань:
Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Лебединської міської ради(директор Прокопченко Н.А.) - 3 переможця, Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Лебединської міської ради (директор Плужник Л.С.) - 2 переможця, Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №6 Лебединської міської ради (директор Верхова В.Ю.) - 4 переможця, Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 Лебединської міської ради (в.о. директора Судніцина Л.М.)- 5 переможців, Ворожбянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лебединської міської ради (директор Коренєв М.В.) - 3 переможця. Всього по громаді учні посіли одне перше, дев’ять других та сім третіх місць. Їх готували наукові керівники: Тимошенко Ірина Миколаївна, Даценко Олеся Володимирівна, Марченко Віта Олексіївна (Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1), Бокоч Світлана Володимирівна, Андрухів Катерина Володимирівна (Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5), Валюх Людмила Миколаївна, Домашенко Олександра Сергіївна, Кудлай Антоніна Борисівна, Білодід Тетяна Леонідівна (Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №6), Утка Людмила Володимирівна, Бугайченко Катерина Сергіївна, Ровенська Світлана Миколаївна, Діденко Людмила Олексіївна (Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7), Римар Валентина Матвіївна (Ворожбянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ).
Бажаємо учням, їх науковим керівникам перемог наступного року, випускникам - успішного вступу до вищих закладів освіти, всім - реалізації творчого потенціалу, задоволення від наукових досліджень, обміну ідеями, налагодження корисних зв'язків.
З використанням матеріалів сайтів МАН України