A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Лебединської міської ради Сумської області

Новини

Участь педагогів Лебедищини у квітневих зустрічах “Освіторії”

Початок квітня ознаменувався значними подіями в освітянській спільноті України - у місті Києві відбулися тренінги для педагогів-тренерів початкової та базової школи за ініціативою Громадської спілки «Освіторія» на замовлення Міністерства освіти і науки України щодо реалізації концепції НУШ. Серед учасників - Алла Бендюг, учитель початкових класів Лебединського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7, та Анна Пономаренко, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лебединської міської ради. Алла Іванівна, разом із 100 іншими регіональними тренерами, пройшла 3-денне навчання в рамках проєкту «Перезавантаження НУШ: 1-4 класи» та отримала навчальні матеріали для проведення подальших тренінгів для вчителів початкової школи Сумщини. Метою проєкту є підтримка реформи Нової української школи та  забезпечення підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які стикаються з новими викликами в умовах воєнних дій та наявності освітніх втрат учнівства. Окрім того під час зустрічей освітянам були представлені ідеї оновлення Державного стандарту початкової освіти (з подальшим обговоренням) за участі: Романа Шияна, заступника керівника Офісу впровадження Нової української школи; Юлії Романенко, координаторки експертів змісту Офісу впровадження Нової української школи; Ніни Дементієвської, учасниці робочої групи з оновлення Державних стандартів освіти. Загалом триденний тренінг був спрямований на поглиблене розуміння реформи НУШ, ефективну організацію освітнього процесу, вдосконалення очного, дистанційного та змішаного форматів навчання. Анна Сергіївна разом з 44 регіональними тренерами із восьми областей України пройшла дводенне навчання у межах проєкту «Всеукраїнська школа онлайн: впровадження 2025» щодо реалізації Національної програми з навчання вчителів практичним навичкам з організації навчання за допомогою сучасних освітніх технологій та цифрових сервісів. Учасники тренінгу знайомились із можливостями ВШО, педагогічними стратегіями та інструментами для якісного очного, дистанційного та змішаного навчання; вивчали, як інтегрувати ВШО в очне, дистанційне й змішане навчання; створювали власні курси та уроки на платформі; обговорювали універсальний дизайн, академічну доброчесність і авторське право; отримали покрокові інструкції для проведення тренінгів у своїх регіонах. Навчання завершено, попереду — масштабне впровадження ВШО та перезавантаження НУШ в регіонах України. Бажаємо успіхів нашим тренерам.                                                                                                                              З використанням матеріалів ГО “Освіторія”

15:56 16.04.2025

Вдячність Благодійній організації "Благодійний фонд"Серця Єдності"

Центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро дякує Благодійній організації "Благодійний фонд"Серця Єдності" в особі директора фонду Вірьовкіну Миколі Ігоровичу за надання матеріальної допомоги у вигляді холодильника, мікрохвильової печі та електричного чайника для покращення умов праці співробітників центру.Дякуємо за підтримку та сподіваємось на подальшу співпрацю.

09:36 03.04.2025

Мала академія наук України: шлях до наукового майбутнього

      Мала академія наук України (МАН) – це унікальна освітня система, яка відкриває перед школярами безмежні можливості для розвитку наукового потенціалу. Вона не лише надає доступ до поглиблених знань, але й формує навички, необхідні для успішної кар'єри в науці та інших сферах. Один з колишніх випускників Малої академії наук України сказав: «Той досвід, який я отримав навчаючись у МАН, для мене дуже цінний. Кожного дня він допомагає йти до особистих цілей; навчатись і прагнути отримувати нові знання; аргументувати свої думки та доводити свою позицію; оперувати великою кількістю інформації; не боятись труднощів; писати та креативно мислити; вести переговори та брати відповідальність – це далеко не повний список. Навчання в Малій академії наук України – це важливий крок на шляху до успішної наукової кар'єри та особистісного розвитку».

16:43 17.03.2025

Обласний освітній форум «Освіта Сумщини: формуємо майбутнє разом»

07 лютого 2025 року відбувся обласний освітній форум «Освіта Сумщини: формуємо майбутнє разом» для керівників управлінь, відділів освіти, директорів закладів освіти за участі  Артюха В.М., голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації; Романька О.В., голова Сумської обласної ради; Кузьмичової Н.Ю., заступника Міністра освіти і науки України; Ананченка М.О., народного депутата України; Гробової В.П., директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації; Осадчого С.В., голови Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.. У рамках Форуму директор Лебединського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 Тетяна Фролова презентувала досвід роботи закладу з проблеми «Гнучкі формати навчання як один із стратегічних напрямів у подоланні освітніх втрат». Нею була акцентована увага на необхідності проведення діагностики та моніторингу успіхів та проблем учнів під час навчальної діяльності. У виступі Тетяни Іванівни зазначалось, що компенсація втрат у навчальному часі педагогами  закладу загальної середньої освіти №3 найчастіше відбувається через надання учням навчальних матеріалів  та завдань для самостійного опрацювання  обов’язково з покроковим дистанційним супроводом вчителя та наданням зворотного зв’язку здобувачам освіти; проведення групових та індивідуальних консультацій; застосування  технологій диференційованого навчання; впровадження цифрових технологій; використання різноманітних освітніх  платформ; співпраці з громадськими благодійними організаціями. Зокрема співпраця з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді», в рамках впровадження Проєкту ECHO Education «Освітній консорціум в Україні: безпечне повернення до навчання» та за підтримки ЄС сприяла проведенню занять з надолуження освітніх втрат для учнів/учениць 5 і 9 класів з української мови та математики, які були побудовані за принципами тьюторського підходу.

15:58 10.02.2025

Участь педагогів Лебединської міської територіальної громади в міжнародному навчально-практичному тренінгу «Досягати зараз»

З жовтня 2024 року наша громада продовжила співпрацю із Всеукраїнським фондом «Крок за кроком», який упродовж 2024-2027 за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів та міжнародної організації War Child (Нідерланди) реалізує проєкт «Поза межами травми: розширення послуг з охорони психічного здоров’я на рівні громад для дітей та молоді з груп ризику в постраждалих від конфлікту громадах України». Мета проєкту: посилення спроможності закладів освіти, психосоціальна підтримки; зменшення бар’єрів доступу до послуг психічного здоров’я, рівня дистресу з особливим акцентом на дітей та молодь.У рамках Меморандуму про співпрацю ВФ «Крок за кроком»  та  Лебединською МТГ у грудні 2024 – січні 2024 року проєкт організовував і провів навчально-практичний тренінг для педагогів громади  «Досягати зараз».  Впродовж  трьох тренінгових зустрічей на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лебединської міської ради чотирнадцять педагогів опанували інструмент «Reach Now»  –  навички щодо виявлення, реагування на звернення про допомогу, надання психосоціальної підтримки дітям та підліткам, їх батькам та опікунам. Адже саме педагоги відіграють ключову роль у житті дітей та молоді, особливо в умовах конфлікту та травматичних подій. Вони є тими дорослими, які проводять значну частину часу з дітьми, спостерігають за їхньою поведінкою та емоційним станом, а також можуть першими помітити ознаки психологічного дистресу. Тому, заступники директорів, керівники методичних об’єднань класних керівників, соціальні педагоги, педагоги-організатори Лебединських закладів загальної середньої освіти №3,5,6,7, гімназії з початковою школою №4, Будильського та Михайліського закладів загальної середньої освіти під час тренінгових занять отримали нові знання та навички, відпрацювали вміння щодо раннього виявлення проблем, створення безпечного та підтримуючого середовища. Бо вони і відіграють роль посередника між дитиною, сім’єю та фахівцями з психічного здоров’я, забезпечуючи своєчасне отримання кваліфікованої допомоги. По закінченню навчання педагоги зможуть ділитися своїми знаннями з колегами, батьками та громадою, сприяючи підвищенню обізнаності про проблеми психічного здоров’я та важливості психосоціальної підтримки.

13:53 13.01.2025

Вітаємо працівників освіти з Новим 2025 роком!!!

Шановні освітяни! З Новим роком! Бажаємо вам, щоб цей рік був сповнений тільки гарними новинами, добрими подіями, щасливими днями та радісними моментами. Нехай в Новому році ваші очі світяться щастям, серце переповнює радість, а на обличчі завжди сяє посмішка. Бажаємо миру, злагоди, здоров’я, процвітання, кохання, везіння, життєвого комфорту та казкового настрою. І нехай Новий рік буде багатим на бажані подарунки та міцні обійми дорогих людей!

11:31 30.12.2024

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень